Září 2014

TAG 1

25. září 2014 v 17:42 | anefis |  Tagy

V kolika skříních máš oblečení? Stačí ti to nebo by si chtěla větší?
Mám jednu velkou skříň. Mám v ní nacpané, ale občas i poskládané, oblečení.
Máš v posteli nějaké plyšáčky?
No to je jasný. Mám Jednoho méďu, kterého mám už od školky a pak mám u postelě na poličce vyskládaných pár plyšáčků.
Máš na zdech plakáty? Jaké?
Na zdech ne, ale ve skříni jo. Mám tam Little Mix, One Direction, PLL a Miley Cyrus.
Vyhovuje ti barva tvého pokoje nebo by si chtěla jinou?
Mě pokoj barvil táta loni. Mám broskvovou, moc se mi líbí a taky se mi hodí k nábytku.
Jaká se ti líbí kombinace barev v pokoji?
Já mám pokoj zařízený do oranžovo-žluté. A to se mi líbí, ale někdy bych chtěla mýt takový světle hnědý fashion.
Je něco, co ti v pokoji chybí?
Stůl, ale ten bych mohla dostat k vánocům.
Jaké máš povlečení?
Teď zrovna mám takové z jedné strany kytkované a z druhé strany proužkované. Je z Lidlu, tak by jste ho někdo mohl mít doma také.
Máš v pokoji něco z dětství?
No tak tam mám kočárek s panenkami a ve skřínce bárbíny a takové věci. Takže skoro všechno v pokoji.
Máš v pokoji normální židli nebo tu točící na kolečkách?
Nemám židli.
Jak často si v pokoji uklízíš?
Snažím se každý den, ale nějak to občas nevychází.
Líbí se ti tvůj výhled z okna?
jo. Mám krásný výhled na naší zahradu a na lesík za námi.
Kolik máš v pokoji místa?
Tak akorát.
Bojíš se tam někdy?
Naposledy předevčírem, když jsem se dívala na PLL a pak si představovala, že mě tam šmírujou. :D

Španělsko 4

23. září 2014 v 16:13 | anefis |  Deník
Konečně sem přidávám poslední čtvrtou část o dovolené ve Španělsku.

Když jsem odemykala pokoj, tak jsem byla natěšená. Ale jakmile jsem ho odemkla a uviděla pokoj, tak mě to natěšení znovu přešlo. Byla to jedna malá místnost s jednou manželskou postelí a jedním lehátkem. Ach jo a tady máme být týden. Voda studená (i v moři), pokoj malý pokoj a špinavý starý hotel. První den byl vážně divný a nehezký, ale to se třetí den zlepšilo. Voda se začala oteplovat a my si začínali konečně užívat dovolenou. Jídlo tam bylo dobré, ale k tomu vám musím něco napsat. Španělové jsou v jídelně hrozně hlučný a nepořádný. To bylo hrozný. Musíte na jídlo chodit vždycky hned na začátku, protože to tam ještě nejsou. :D Taky jsme si první den sedli na dobré místo na kterém chtěla sedět snad polovička hotelu. Ale My jsme tam prostě chtěli sedět, protože to bylo dobré místo. Tak jsme s babi vždycky říkaly bude tam někdo sedět, nebude tam někdo sedět. :D Přišli jsme sedli jsme si tam a vtu chvíli tam přišel někdo další viděl, že tam sedíme dupnul a šel si sednou vedle nás, ať na nás vidí. :D To bylo skvělý.

Večerní animace stáli za prd, protože žádny nebyli. Pustili tam hudbu a do toho ty malí děti tancovali. Toť vše. Jen poslední večer tam byla nějaká tancovací šou. Ale ta byla nějaká divná.

Každý den jsme chodili nakupovat a na dlouhé procházky. Často jsme také chodili do přístavu. Z toho mám hodně fotek, ale ty vám dám, až nakonec, protože by to vypadalo divně. Po cestě do přístavu bylo pár krámků a také krámek se zmrzlinou. Jmenoval se Smooy. Byla to zmrzlina za tři eura a oni ti na ní dali co jsi chtěla byli tam různé čokolády, polevy, sušenky, ovoce atp. Já jsem jí měla dvakrát jednou bílou s kostkami čokolády a podruhé jsem měla taky bílou se sušenkami. A to je ona.


Ve čtvrtek tam byli trhy. Stálo to za nic. Byla to dlouhatánská řada stánků, ale nic porádného tam neměli. Měli tam spousty věcí s potisky Violety a Poua. Skoro nic jiného. Mě tam babi koupila vějíř a taky tam koupila nějaký ovoce, ale to je vše.

Ještě vám ke konci napíšu, jak jsme scháněli osušku s Indalem. Indalo je takový znak pro štěstí. Jako třeba mají v turecku takový to oko tak ve španělsku je Indalo.

Já jsem si vybrala růžovou osušku s Indalem, ale babi řekla, že jí koupíme až ke konci. Tak jsme tam pro ní na konci šli a oni z pěti osušek nemel ani jednu. Taky stáli deset euro. Nakonec mi babi koupila podobnou osušku za třináct euro.
Španělsko 3

21. září 2014 v 15:10 | anefis |  Deník
Ahoojky. Po delší době vám přináším třetí článek o Španělsku.

Po prvním dojmu, který jsem vám už popsala v minulém článku jsme se šli zařadit do frontičky k recepci. Před námi stál jen pán s holkou a něco si tam s tou paní na recepci povídali pomocí nějakých znaků. :D Když jsme se dostali na řadu, tak jsem pochopila. Ta paní neuměla moc anglicky a říkala pořád nějaký elvn. Tak já jsem se jí zeptala v kolik, dostaneme pokoj atd. Paní nám řek, že pokoj bude ve dvanáct. Co?? Řekla hned má babi. Protože bylo sedm. Paní nějak nereagovala a odešla pryč. Tak my jsme si šly sednou na sedačky u recepce na místo kde, budeme mít dobrý výhled. Já si zapnula tablet a děda s babi si asi četli. Já hrála jsem a hrála. Přišlo mi to, že už by mohla být hodina pryč a když jsem se koukla na hodiny, zjistila jsem, že uběhlo necelých pět minut. :D Takže jako nic. Takhle se to ještě párkrát opakovalo, než uběhlo půl hodiny. Po půl hodině zavolala ta ženská z recepce toho pána s tou holkou a dali jim klíče a náramek. To není fér. Proč oni můžou jít do pokoje a my tu musíme tvrdnou na třech blbých sedátkách s kuframa.

Když mě to znovu přestalo bavit tak jsem šla do bazénu. Bazény byly sice hezké, ale velmi studené. Já tam, ale skočila, bez toho abych si šáhla. :D To byla věc.

Prázdniny pryč jako voda

2. září 2014 v 18:59 | anefis |  Deník
Ahoj,
prázdniny mi hrozně rychle utekly. Byla jsem poprvé ve Španělsku, podruhé v Egyptě, po páté na táboře, po třetí objížděla ČR a potom se šla rovnou do školy. Také vám prázdniny tak rychle utekly??? Co všechno jste procestovali a navštívili???
Tím se vám omlouvám, že jsem vám to nenapsala, ale táta mi zablokoval blog, abych si šla balit. Naštěstí jsem stila přednastavit nějaké články. (Matky a dcery, Jak se moře mění s přílivem a odlivem, Takto se tancuje se světlem, Krajiny vytvořené z jídla, 3. Něco o mé nejlepší kamarádce+ fotka, Co si přejí zvířata?) <- pokud jste nevideli, určitě se podívejte.

Plánované články
1. Španelsko 3
2. Španelsko 4
3. Egypt 1
4. Egypt 2
5.Egypt 3
6.Egypt 4
7.Cestování po ČR 1
8.Cestování po ČR 2

Taklenc nějak čekejte nejnovější články. :)