Leden 2016

Unicorn

21. ledna 2016 v 17:44 | anefis

Ahoj.

Pokud teď přijdete na můj blog, tak si nejspíše všimnete toho, že jsem si nastavila nový design. :3 Já osobně miluji jednorožce a to minulé pozadí se mi zdálo už takové nevhodné. No prostě já musela. Tak jak se vám nové pozadí líbí?
A teď ať to není článek jen tak o ničem, tak alespoň ve zkratce co se u mě děje.
Celý tento týden je jeden velký test. Pořád se jenom musím učit. Jsem ráda, že jsem alespoň dneska na chvíli usedla k počítači. Dneska jsem ve škole dostala jedničku z přírodopisu a z chemie, tak to učení asi přece jenom k něčemu je. Na klávesy -hraji 6. rokem- jsem si vybrala dvě nové písničky. Nechci se chvástat, ale učitelka mě chválí, jak mi to jde. V úterý jsem zapomněla na LP, takže jsem ztratila 52 denní řadu. Jo fajn. Kašlu jim na to už.


Nezbytnost jménem Facebook

17. ledna 2016 v 15:31 | anefis |  Píšu/ K zamyslění
Ahoj.
Zase se po nějaké té době ozývám. Musím říct, že ve skole je to děs. Každý den se musím učit alespoň na dva předměty. Máte to tak i vy? Když jsem tu tak dlouho nebyla, tak jsem se rozhodla se vám alespoň rozepsat na Téma Facebook. :)

Je Facebook opravdu tak nezbytný, jak si myslíte? Já na Facebooku strávím i několik hodin denně. Co bych místo toho měla dělat? Dívat se na televizi? Číst si? Učit se? Nebo snad chodit ven? To přece nemůžete myslet vážně, to se dělalo v minulem století. Facebook je přeci tak skvělý. Je zadarmo. Je jednoduchý i pro naše babičky a dědečky. Je možné vytvářet zde skupiny se svými přáteli nebo rodinou. Pro mě je hlavně důležité, že se přes něj můžu spojit se svými spolužáky jednoduchým způsobem a zároveň se mi ukazují fotky, které přidali, ale i fotky a obrázky různých slavných osobností. Je tam spousty fanstránek, takže se dozvídáte spousty novinek, faktů a informací o filmech, youtuberech, hercích. Každý den se na něj podívá skoro 900 milionů lidí, tedy není tak těžké seznámit se s novými lidmi. Pokud se seznámíte s někým, kdo mluví anglicky, zdokonalujete se při tom v angličtině. Z toho vyplývá, že je jednoduché spojit s lidmi, kteří žijí daleko. Také se dá přes Facebook přihlašovat do jiných aplikací (hry, sociální sítě). Pokud někdo zakládá firmu, tak se mu určitě bude hodit nějaká reklama a tu si můžete na Facebooku koupit. A věřte mi, že ty reklamy vidět jsou.

Ale to je přece zbytečné. Místo toho, aby, jste si s někým psali, jděte s ním ven a povídejte si. Nebudou vás od toho bolet prsty a nebudete mít kruhy pod očima. Místo toho, aby, jste si posílaly fotky svého oběda, toho co právě děláte, nebo místa kde jste dneska byli na procházce, tak si ten oběd dejte spolu a pak na tu procházku jděte společně. Když vás tak baví listovat nekonečnou Facebookovou stránkou, tak by vás určitě bavilo i sedět venku na lavičce a koukat se jak okolo vás jezdí auta. Najednou by čtení nebylo tak špatné. Kdybych netrávila tolik času na Facebooku, asi bych už měla přečtené všechny Harry Pottery. Facebook způsobuje spousty závislostí. Fotky co tam nacpete, taky nejsou v bezpečí. A pokud na Facebook napíšete status, že zítra odlétáte na dovolenou na 10 dní a že musíte psa dát k příbuzným, aby se doma sám nebál, tak se také můžete vrátit do prázdného domu.

Ale stejně na něj budu chodit dál.